Published on March 26th, 2024

Location: Poland

Szymon Marciniak dołącza do rodziny TCL jako ambasador marki

TCL podpisało właśnie umowę z Szymonem Marciniakiem, wybitnym międzynarodowym sędzią piłkarskim, który przez cały 2024 rok będzie ambasadorem marki w Polsce! Firma TCL, jako wiodący producent elektroniki użytkowej, chce – poprzez najnowszą technologię - wciąż inspirować kolejnych fanów sportu. Polski arbiter będzie twarzą kampanii „TCL – mistrzostwo świata! Wiem, co mówię. Szymon Marciniak”.

Twardy, nieustępliwy, bezkompromisowy. Związany z boiskiem piłkarskim od najmłodszych lat. W wywiadach często podkreśla, że jako piłkarz cechowała go pasja i zaangażowanie, które czasem mogły wywoływać dyskusje z sędziami w związku z decyzjami na boisku. W końcu sprawy potoczyły się tak, że w wieku 27 lat sam zaczął poważnie myśleć o profesjonalnym sędziowaniu. Obecnie należy do prestiżowego grona najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych sędziów na świecie, zdobywając za 2022 i 2023 rok nagrodę dla najlepszego sędziego na świecie wg. IFFHS (Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu). Szymon Marciniak jest gwarantem najwyższej jakości sędziowania – nie bez powodu został wybierany na arbitra najważniejszych meczów piłkarskich ostatnich lat, takich jak finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze, czy finał Ligi Mistrzów UEFA.

Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski: „Sędziowanie meczów piłki nożnej i zaawansowana technologia idą w parze od lat. Nie uznaję na tych polach żadnych kompromisów, dlatego bez wahania zdecydowałem się na współpracę z firmą, której produkty znam i wiem, że mnie nie zawiodą. Przeżywajcie piłkarskie emocje w 2024 roku, oglądając mecze na mistrzowskich Telewizorach od TCL.”

Jayway Peng, Dyrektor Zarządzający w TCL Electronics Polska: „W TCL od zawsze kochamy sport, emocjonujące rozgrywki i bezustanne dążenie do doskonałości. Sędzia Szymon Marciniak doskonale wpisuje się w wartości, jakimi kieruje się TCL:  innowacyjność, jakość oraz dążenie do osiągania najlepszych wyników. Jego profesjonalizm, autentyczność i najwyższy poziom motywacji sprawiają, że jesteśmy naprawdę dumni z kolejnej współpracy z gwiazdą sportu!”

Szymon Marciniak doskonale wpisuje się w wartości, jakimi kieruje się TCL: innowacyjność, jakość oraz dążenie do osiągania najlepszych wyników


Jayway Peng, Dyrektor Zarządzający, TCL Electronics Polska

TCL Electronics przez lata konsekwentnie rozwija się i przekształca w wiodącą na świecie markę zajmującą się inteligentnymi technologiami. Dzięki kilku ośrodkom badawczo-rozwojowym na całym świecie i silnemu wsparciu tysięcy partnerów branżowych, TCL Electronics wykorzystuje globalną synergię, aby nieustannie rozszerzać swoją ofertę produktów, tworzyć przełomowe technologie i wspierać użytkowników w dążeniu do doskonałości.

TCL ma wieloletnie doświadczenie w partnerstwach z gwiazdami sportu z całego świata. Firma nawiązywała już współpracę, między innymi, z takimi gwiazdami piłki nożnej jak Paul Pogba, Harry Kane, Pedri, Rodrygo, Raphael Varane, Phil Foden, ale też z polskim napastnikiem Krzysztofem Piątkiem. Poza piłką nożną, TCL jest również globalnym partnerem Międzynarodowej Federacji Koszykówki (FIBA) od 2018 roku oraz był głównym sponsorem EuroBasketu 2022.

Współpraca została zawarta z pośrednictwem SPORTFIVE Poland.

  • About SPORTFIVE

    SPORTFIVE is a global sports marketing agency that delivers customer-centric solutions based on trust and transparency, deep industry experience and global relationships, digital intelligence and innovation. SPORTFIVE strategically and creatively connects brands, rightsholders, media platforms and fans to create and enable contemporary partnerships in sports.

    While creating and growing long-term value for all, SPORTFIVE often leads the sports business into the future through innovative digital solutions and strives to be the most progressive and respected partner in sports.

    Being at the centre of professional sport SPORTFIVE will use its unique position, in order to make a positive contribution to sustainability and to live up to the social and economic duty and responsibility, which sport and consequently all parties involved, also have. SPORTFIVE operates with a global mindset and network of over 1,200 local experts based in 15 countries around the world, active in Football, Golf, Esports, Motorsport, Handball, Tennis, American Football, Basketball, Ice Hockey, Rugby, Olympics and Multi-Sport Events and many more.

Press contacts

Other press releases

Wilfredo Leon i Aleksandra Mirosław ambasadorami marki Plusssz

February 14th, 2024

Pringles partnerem wiosennego sezonu Samsung Galaxy Ultraliga 2024 w League of Legends

February 12th, 2024

Foot Truck jest super! Superbet wjeżdża w nowy rok z głośną współpracą

January 8th, 2024

Superbet ponownie sponsorem tytularnym Poland Darts Masters

January 3rd, 2024

Superbet sponsorem tytularnym Poland Darts Masters

July 7th, 2023

SPORTFIVE Poland wzmacnia swój zespół

June 6th, 2023

Subscribe to Media database

Visit our magazine

loading spinner