Published on May 16th, 2023

Location: Poland

SPORTFIVE stawia na rozwój polskiego rynku

Zmiany w strukturze korporacyjnej polskiego oddziału globalnej agencji marketingu sportowego SPORTFIVE. Wyodrębniono pięć kluczowych obszarów kompetencyjnych, w których utworzono nowe stanowiska. Zmiany wynikają ze strategii rozwoju na polskim rynku.

Proces zmian strukturalnych w SPORTFIVE Poland rozpoczął się już w ubiegłym roku – we wrześniu 2022 r. Dyrektorem Zarządzającym został Tomasz Rożenek, który w strukturach grupy pracuje od ponad 10 lat, począwszy od UFA Sports, Lagardère Sport & Entertainment oraz SPORTFIVE. Rożenek odpowiada za całość przychodów polskiego oddziału wypracowywanych z projektów polskich i międzynarodowych, które SPORTFIVE realizuje dla podmiotów sportowych, marek i platform medialnych.

Ogłaszane zmiany mają na celu dalszy rozwój partnerstw biznesowych agencji z aktualnymi i nowymi partnerami, zarówno po stronie podmiotów sportowych, dla których pracujemy w zakresie programów marketingowych, jak i marek, które w efektywny i kreatywny sposób chcą wykorzystać sport jako platformę do realizacji swoich celów biznesowych


Tomasz Rożenek

W grudniu 2022 roku na stanowisko Director, Partnerships Sales awansowała Monika Płaczkowska, która odpowiada za zarządzanie całym portfolio polskiego oddziału SPORTFIVE w kontekście konsultatywnej sprzedaży partnerstw marketingowych w sporcie i e-sporcie. Ekspertka z ponad 6-letnią praktyką w obszarach sponsoringu i marketingu sportowego kieruje zespołem mającym szerokie doświadczenie pracy po stronie agencji oraz klienta w zakresie partnerstw sportowych i e-sportowych, hospitality oraz aktywacji programów sponsorskich.

W marcu 2023 roku stanowisko Senior Manager, Athlete Partnerships w SPORTFIVE objął Krzysztof Stępniewski, który od ponad 10 lat przekuwa zdobytą wiedzę na praktykę w obszarze sponsoringu i komunikacji  Przez ponad 7 lat odpowiadał za marketing sportowy marki ADIDAS w Polsce i całym regionie Europy Wschodniej. Zdobywał doświadczenie pracując zarówno dla klubów i federacji sportowych, jak i indywidualnych sportowców i influencerów.

W kwietniu 2023 roku kontynuowano proces zmian strukturalnych w agencji wydzielając pięć głównych obszarów kompetencyjnych:

 • Rights Holder Management,

 • Brand Services & Activation,

 • Hospitality Sales,

 • Global Athlete & Team Marketing,

 • Esports & Gaming.

Marta Alf jako Director, Rights Holder Management pokieruje działem odpowiedzialnym za rozwój partnerstw pomiędzy agencją a podmiotami sportowymi, rozwojem ich programów marketingowych oraz projektami komunikacyjnymi SPORTFIVE. Przed dołączeniem w 2012 roku do SPORTFIVE zdobywała doświadczenie w marketingu sportowym, zarządzaniu projektami, sponsoringu i komunikacji po stronie polskich i międzynarodowych organizacji sportowych, we współpracy z markami oraz w Urzędzie m.st. Warszawy, gdzie odpowiadała m.in. za realizację kampanii promocyjnej stolicy związanej z UEFA EURO 20212TM. Pełniła też funkcję rzeczniczki prasowej Piłkarskiej Reprezentacji Polski.

Z kolei dotychczasowy Partnerships Manager Rafał Zagórski, w ramach nowej roli, jako Director, Brand Services & Activation, nadzorował będzie działania konsultingowe dla marek w zakresie strategii sponsoringowej, aktywacji i implementacji partnerstw marketingowych w sporcie. Zagórski ma kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu komunikacji i kompleksowych kampanii reklamowych, które zdobywał w takich agencjach jak DDB Warszawa, FCB Bridge2Fun, Grey Warszawa, Testardo Red Cell czy Ogilvy.

Za dalszy rozwój agencji w obszarze obsługi klientów korporacyjnych w zakresie programów hospitality, na które składają się zapewnienie pakietów biznesowych na wydarzenia sportowe i pełna obsługa gości, odpowiedzialny będzie manager z ponad 12-letnim doświadczeniem pracy  strukturach  SPORTFIVE – Tomasz Drobniewski, który objął nowo utworzone stanowisko Director, Hospitality Sales.

Ponadto, stanowisko Director, Finance objął Patryk Siński, który od ponad 11 lat odpowiada w SPORTFIVE za funkcjonowanie systemu księgowości i sprawozdawczości finansowej, budżet firmy, analizy biznesowe, współpracą z instytucjami finansowymi oraz z centralą SPORTFIVE w Hamburgu.

W ramach zmian strukturalnych oraz dalszego rozwoju w poszczególnych obszarach kompetencyjnych, SPORTFIVE prowadzi rekrutacje na stanowisko Manager, Creative Strategist oraz Manager - Esports & Gaming.

 • About SPORTFIVE

  SPORTFIVE is a global sports marketing agency that delivers customer-centric solutions based on trust and transparency, deep industry experience and global relationships, digital intelligence and innovation. SPORTFIVE strategically and creatively connects brands, rightsholders, media platforms and fans to create and enable contemporary partnerships in sports.

  While creating and growing long-term value for all, SPORTFIVE often leads the sports business into the future through innovative digital solutions and strives to be the most progressive and respected partner in sports.

  Being at the centre of professional sport SPORTFIVE will use its unique position, in order to make a positive contribution to sustainability and to live up to the social and economic duty and responsibility, which sport and consequently all parties involved, also have. SPORTFIVE operates with a global mindset and network of over 1,200 local experts based in 15 countries around the world, active in Football, Golf, Esports, Motorsport, Handball, Tennis, American Football, Basketball, Ice Hockey, Rugby, Olympics and Multi-Sport Events and many more.

Press contacts

Other press releases

Superbet sponsorem tytularnym Poland Darts Masters

July 7th, 2023

SPORTFIVE Poland wzmacnia swój zespół

June 6th, 2023

SPORTFIVE jako wyłączna agencja sprzedaży Oficjalnego Programu Hospitality UEFA EURO 2024™

June 5th, 2023

SPORTFIVE Exclusive Sales Agent in Poland for UEFA EURO 2024™ Qualifying Match Hospitality Packages

March 8th, 2023

Subscribe to Media database

Visit our magazine

loading spinner